FERIE JAK Z BAJKI!

W programie tegorocznych ferii zimowych znalazło się wiele atrakcji m.in: codzienne zajęcia w czasie których na młodych mieszkańców naszej gminy czekały gry i zabawy ruchowe o bajkowej tematyce np. „Dawno, dawno temu…”, 7 krasnoludków, Elza, Pingwiny z Madagaskaru. Nauka bajkowych piosenek :„Mam tę moc”, „Hakuna Matata” oraz bajkowe teatrzyki, a także prace plastyczne i techniczne np. Mój bohater z masy solnej, Muffinkowy Przysmak Królewny Śnieżki. W trakcie zajęć mali uczestnicy mieli Bajkowy Bal Karnawałowy, który prowadziła Czarownica i Czerwony Kapturek. Motywem przewodnim zajęć był taniec Baby Jagi.
W czasie ferii GOKiR zorganizował także dwa wyjazdy na kuligi na Kubalonkę. Dopisała nam rewelacyjna pogoda! Był kulig saniami w bajkowej scenerii, były kiełbaski i oscypki oraz zjeżdżanie z górki bitwy na śnieżki –super zabawa! Zwieńczeniem obu kuligów była wizyta w McDonaldzie ;-)W sumie w zimowych wyjazdach  udział wzięło prawie 160 dzieciaków. Sponsorzy :GOKiR, Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz KRIS-DOM Krzysztof Cyrankowski.
W Galerii „Jan” w Jankowicach codzienne prowadzone były warsztaty plastyczne, otwarta była Wioska Internetowa oraz zajęcia muzyczne .
A na sali bankietowej w siedzibie GOKiR-u ,w godzinach pracy naszego Ośrodka, była możliwość gry w tenisa stołowego, z której korzystały nie tylko dzieci i młodzież , a także dorośli miłośnicy tej dyscypliny sportowej!
P1250146 [1024x768]