BAD BOYS BLUE


.

Bad Boys Blue – międzynarodowy zespół śpiewający muzykę pop i eurodisco utworzony w Kolonii. W skład grupy wchodzili: Andrew Thomas, Trevor Taylor i John McInerney. Nagrali wspólnie wiele znanych hitów, jak: “You’re a Woman”, “Pretty Young Girl”, “I Wanna Hear Your Heartbeat” i “Come Back And Stay”. Jego historia rozpoczyna się w 1984, kiedy to założyciele wytwórni Coconut Records – Tony Hendrik i Karin van Haaren postanowili stworzyć nowy muzyczny projekt.
Historia Bad Boys Blue rozpoczyna się w 1984 r. w Kolonii (Niemcy), kiedy założyciele wytwórni Coconut Records – Tony Hendrik i jego żona, Karin van Haaren (vel Karin Hartmann) postanowili stworzyć nowy muzyczny projekt. Początkowo planowano, aby wokalistów do nowej grupy poszukać w Anglii, ostatecznie jednak znaleziono ich w Kolonii. Oryginalny skład grupy przedstawiał się następująco: John Edward McInerney (ur. 7 września 1957 r. w Liverpoolu, Anglia), Trevor Oliver Taylor (ur. 11 stycznia 1958 r. w Birmingham, Anglia, zmarł 19 stycznia 2008 r. w Kolonii, Niemcy) i Andrew Freddie Thomas (ur. 20 maja 1946 r. w Los Angeles, USA, zmarł 21 lipca 2009 r. w Kolonii, Niemcy).
Jesienią 1984 r. został wydany debiutancki singiel zespołu zatytułowany “L.O.V.E. In My Car”, który mimo sporej popularności w dyskotekach i klubach, nie odniósł większego sukcesu na listach przebojów. Był to pierwszy, a zarazem ostatni singlowy utwór w którym główny wokal należał do Andrew. Producenci zdecydowali bowiem, iż od tej pory za główny wokal będzie odpowiedzialny Trevor.